English  arabic flag 

شایعات هدفمند علیه تولید کنندگان سوسیس و کالباس

انتقاد شدید مدیرعامل شرکت پاکدام پارس از شایعات بی اساس

انتقاد از شایعات هدفمند علیه تولید کنندگان سوسیس و کالباس

در سومین جلسه اعضای تعاونی نام آوران سلامت جامعه بامداد  اعضای این این تعاونی و معاون مدیرکل سازمان صنعت و معدن و تجارت استان البرز در شرکت پاکدام پارس حضور به هم رساندند. فارغ از بحث های تخصصی که در متن این جلسه صورت گرفت، قاسم پاینده آزاد، مدیرعامل شرکت پاکدام پارس و میزبارن مراسم، به ابراز گلایه از شایعات بی اساس اما هدفمند درباره صنایع غذایی و خصوصا فرآورده های گوشتی سوسیس و کالباس پرداخت. پاینده آزاد ، در جمع تعدادی از تولید کنندگان صنایع غذایی هنگام بازدید از این کارخانه و خط تولید کارخانه، شدیدا از شایعه های بی مورد، اخبار دروغین و ویدیوهای بحث برانگیز در مورد این فرآورده های گوشتی، خصوصا در شبکه های اجتماعی انتقاد کرد و این عمل را بی ارتباط با تخریب تولید محصولات در داخل ندانست! پاینده آزاد ادامه این انتقاد ها را موجب ایجاد بستری برای افزایش بی رویه واردات مواد غذایی که در کشور قابل تولید است، خواند.

پاینده آزاد در مورد هجمه شبکه های اجتماعی درباره سرطان زا بودن محصولات سوسیس و کالباس به لطف ویدئوهای منشر شده به نکته جالبی اشاره کرد که برخی از مواد متعفن مورد استفاده در این ویدئوها این قدر مشکل دار است که قبل از کشیدن کار به سرطان منجر به مرگ می شود، هر عقل سلیمی از جعلی بودن این اخبار آگاه می شود، چرا که با نظارت سختگیرانه و شرف تولید کنندگان این مواد جایی در فرآورده نهایی ندارد.

در ادامه ایشان سوسیس و کالباس سالم را از مواد پروتئینی قابل جایگزینی گوشت و مرغ قلمداد کرده و از مسئولین درخواست کرد، جلوی درج شایعات و هجمه ناجوانمردانه علیه تولید داخلی  را بگیرند تا صنایع غذایی تعطیل نشوند و مواد غذایی قابل تولید در داخل کشور، وارد نشوند.

ایشان در ادامه از شرف و شخصیت تولید کنندگان با وجدان داخلی حمایت کرد و یادآور شد که تولیدکنندگان به عشق مردم و اشتغال و تولید داخلی دست به تولید در کشور می زنند و بی شک بکارگیری این سرمایه در بسیاری از موارد منجر به سودآوری بیشتری می شد و اگر مبنا سودآوری بود نیازی به تولید محصول آلوده برای سود بیشتر نبوده است. ایشان این دلایل را برای ایجاد این سوال که چرا تولید کننده فرآورده های گوشتی مورد اتهام قرار می گیرد برشمردند.

پاینده آزاداشاره کرد که بارها تصمیم خود را برای تعطیلی کارخانه گرفته لی عشق به تولید مانع شده است. "گاهی در میهمانی ها از این هجمه ها خسته شده ام و وقتی شغلم را می پرسند ترجیح داده ام که بگویم بساز بفروش . چون واقعا حتی خانواده ام نیز وقتی این شایعات را می شنوند اذیت می شوند و این به نوعی توهین و تهمت به تولیدکنندگان است که از مسئولین میخواهم سریعا جلوی ضربه به تولید داخلی رابگیرند."