English  arabic flag 

روش تشخیص سوسیس و کالباس تازه

روشهای تشخیص سوسیس و کالباس تازه از سوسیس و کالباس کهنه و فاسد

حتی بهترین سوسیس و کالباس نیز روزی به تاریخ انقضاء می رسند و موجب مسمومیت می شوند. فاسد شدن محصولات غذایی و فرآورده های گوشتی و لبنی و ... بین کارخانه معتبر و زیرزمینی فرقی قائل نمی شود. بنابر این تصمیم گرفتیم که مطلب مفید دیگری را برای مصرف کنندگان عزیز محصولات پروتئینی منتشر کنیم. در راستای توجه به سلامت هموطنان عزیز، به ویژه مصرف کنندگان محترم محصولاتمان، لازم دانستیم که مطلبی درباره راه های تشخیص سوسیس و کالباس کهنه از تازه را در وبسایت درج کنیم. اولین قدم توجه به تاریخ انقضاء محصول است. تاریخ انقضاء محصول روی روکش هر محصول درج شده است، در هنگام خرید کالباس، می توانید روی روکش کالباس را قبل از خرید مشاهده کنید. محصولات وکیوم و محصولات توری پاکدام پارس، برچسب های تاریخ روی روی محصول دارند که به اطمینان از سلامت محصول خریداری شده توسط شما کمک قابل توجهی می کند.

نکته دوم شکل محصول در حالتی است که از بسته بندی خارج نشده است. محصول تازه روکشی صاف و یکدست دارد، اما محصول کهنه به دلیل از دست دادن آب موجود در بافت خود، چروک می شود و این یکی از اصلی ترین روش های تشخیص سوسیس و کالباس تازه از کهنه است . مصرف کنندگان فرآورده های گوشتی شکل ظاهری محصول سالم را می شناسند، هر تغییری که در شکل ظاهری محصول مشاهده می شود، می تواند نشانه ای از فساد آن باشد! شاید در مورد محصولات فله ای این سوال وجود داشته باشد که چگونه از تاریخ انقضاء محصول آگاه شویم. در برخی از محصولات، به صورت تناوبی بین سوسیس ها، یکی دارای برچسب تاریخ است. اگر سطح سوسیس و کالباس حالت لیز و لزجی پیدا کرده باشد، نشان دهنده وجود قارچ و باکتری است و شما می فهمید که محصول فاسد شده است.

نکته ای که بیشتر در کالباس های فله ای قابل مشاهده است، تغییر رنگ قسمت های بیرونی یعنی حاشیه کالباس است. در صورت تیره شدن رنگ این قسمت ها نسب به قسمت های میانی کالباس، می توانید از کهنه شدن کالباس اطمینان حاصل کنید. کالباس کهنه حالت پوک و ترد دارد، این هم یکی دیگر از علائم کهنگی است. بوی بد محصول، یک راه قدیمی برای تشخیص کهنگی محصول است. در انتها اگر روی سوسیس و کالباس تازه با انگشت فشار دهیم، خیلی زود به حالت اول برمی گردد، مصحول کهنه فاقد این ویژگی است.

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و همواره جنس تازه و باکیفیت مصرف کنید. در انتها به صورت اجمالی نکات بالا را می نویسیم.

  • تاریخ انقضای روی روکش محصول

  • چروک شدن روکش محصول

  • لزج شن بافت سوسیس و کالباس

  • پوک شدن بافت محصول

  • بوی نامطبوع

  • از دست دادن حالت ارتجاعی روکش محصول