English  arabic flag 

سوسیس کوکتل فرانکس گریل شده و اسفناج

غذای شماره یک از 10 غذای ایتالیایی سوسیس و کالباس:سوسیس کوکتل فرانکس گریل شده و اسفناج

در میان محصولات سوسیس کوکتل پاکدام پارس، سوسیس کوکتل فرانکس درصد گوشت بالاتر و همچنین طعم ویژه ای دارد. در تهیه این غذا از این محصول استفاده کرده ایم تا نتیجه دلچسب تری حاصل شود. ترکیب دلپذیر اسفناج به همراه باقی مواد غذایی فهرست ما از جمله پیاز، طعم جدید و ویژه ای از یک سالاد کامل را ارائه می دهد. همانطور که قبلا اشاره کردیم، مصرف سبزیجات به همراه فرآورده های گوشتی، منجر به کاهش آثار مواد نگهدارنده می شود. ضمن اینکه به دلیل خاصیت سم زدایی، آثار مفیدی برای کبد به همراه دارد. جدول اطلاعات تغذیه ای خوراک امروز را در زیر مشاهده می فرمایید.

به اولین غذا از فهرست 10 غذای ایتالیایی جذاب سوسیس و کالباس همانطور که می دانید، اصولا غذا، به جز ارزش غذایی باید ظاهری جذاب داشته باشد. خوراک امروز همانطور که در تصویر می بینید به دلیل کنتراست رنگهای مختلف، ظاهر هوس برانگیزی دارد. انتخاب بشقاب سفید هم به چشم نوازی خوراک ما کمک کرده است.

اطلاعات تغذیه ای در هر وعده

     کالری: 518
     کالری ناشی از چربی: 348
     چربی: 39 گرم
     چربی اشباع شده: 15 گرم
     کلسترول: 71 میلی گرم
     سدیم: 1894 میلی گرم
     پروتئین: 25 گرم
     کربوهیدرات: 18 گرم
     قند: 4 گرم
     فیبر: 5 گرم
     آهن: 3 میلی گرم
     کلسیم: 237 میلی گرم

  • مقدار غذا برای چهار نفر
  • زمان آماده سازی: 20 دقیقه

مواد لازم

2 عدد پیاز قرمز برش حلقه حلقه شده

روغن زیتون ترجیحا خالص: 2 قاشق سوپخوری

نمک

فلفل سیاه

8 عدد سوسیس کوکتل فرانکس، از هات داگ هم می توانید استفاده کنید، می دانید که سوسیس بیشتر زندگی بهتر!

1 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک

150 گرم پنیر پیتزا رنده شده، می توانید از ترکیب پنیر موتزارلا و چدار هم استفاده کنید.

 

قبل از شروع دستور این غذا، برای کسانی که روغن زیتون بدون بو را ترجیح می دهم باید یادآوری شود که طعم روغن زیتون به همراه باقی مواد غذایی، منجر به ایجاد یک ترکیب شگفت انگیز می شود. شاید این شروع خوبی برای مصرف روغ زیتون خالص باشد.

شعله گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید. در یک کاسه بزرگ، پیاز، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، کمی نمک و 1.4 قاشق چایخوری فلفل سیاه رو مخلوط کنید.

حالا مواد بالا و سوسیس رو داخل ماهیتابه می ریزیم. گاهی اونها رو برمی گردانیم تا سرخ شوند. بعد از حدود 10 دقیقه سبزیجات نرم شده و سوسیس ها هم سرخ می شوند.

در یک ظرف بزرگ، مواد سرخ شده را به همراه سرکه بالزامیک و باقی مانده روغن زیتون و فلفل و نمک و اسفناج ها مخلوط می کنیم. حالا مواد رو بین چهار نفر تقسیم می کنیم. نوش جان. منتظر غذای ایتالیایی بعدی ما باشید!

منبع: http://www.realsimple.com/food-recipes