English  arabic flag 

پیتزا پپرونی بافتنی

خوب فصل پاییز رسیده است و موقع این است که کم کم به فکر بافتنی باشیم. اما امروز می خواهم بافتنی پیتزا پپرونی رو به شما آموزش بدهم. یک پیتزابافتنی زیبای پر شده با کالباس پپرونی، سس پیتزا وپنیر پیتزا، می تواند یک شامراحت و سریع واشتها آوربرای شما و اعضای خانواده باشد. این مواد برای 4 پیتزا پپرونی بافتنی است. مدت زمان آماده سازی 10 دقیقه و مدت پخت 20 دقیقه است. پس خیلی زود به نتیجه می رسیم. برای کالباس پپرونی مورد نیاز، می توانید از کالباس پپرونی مخصوص یا کالباس پپرونی معمولی استفاده کنید، اما دقت کنید که از یک محصول درجه یک برای خوراکی درجه یک استفاده کنید.

بافتنی پیتزا پپرونی

  • خمیر پیتزای معمولی: 350 گرم
  • نصف فنجان سس گوجه فرنگی
  • 2 فنجان پنیر موتزارلا رنده شده یا ترکیب آن با پنیر چدار
  • کالباس پپرونی برای داخل و تزئین پیتزا پپرونی بافتنی یک فنجان

ترکیب پنیر پیتزای موتزارلا و پنیر چدار برای پیتزا پپرونی بافتنی

از یک سس گوجه فرنگی مناسب برای پیتزا استفاده کنید.

سس گوجه فرنگی برای پیتزا پپرونی بافتنی

دو کالباس زیر برای تهیه بافتنی پیتزا پپرونی مناسب هستند.

کالباس پپرونی مخصوص برای پیتزا پپرونی بافتنی

اگر از مدل های کلاسیک و کسل کننده غذاها خسته شده اید، نظرتان چیست که یه پیتزای پپرونی بافتنی درست کنیم. این غذا هم می توانه ناهار باشد، هم یک شام خانوادگی و حتی در جشن ها به عنوان یه پیش غذای شیک استفاده شود، من که هم عاشق جشنم و هم عاشق این غذا!

اول فر را گرم کنید. دمای فر باید حدود 425 درجه فارنهایت یا حدود 220 درجه سانتیگراد باشد. خمیر پیتزا را به اندازه یک مستطیل 25 در 32 سانتیمتر پهن می کنیم، دقت کنید که کاملا شکل یک مستطیل باشد، حالا خمیر مستطیلی رو به شکل 8 تا مستطیل در ذهنتان تجسم کنید، اول با نوک چاقو بدون اینکه برش بزنید، خطهای راهنمای کم عمق بکشید، بعد روی خط ها دو سانت از هر طرف ببرید، یعنی اینکه 6 سانت از وسط خمیر بریده نمی شود، که یک مستطیل با عرض 6 و طول 32 سانتیمتر است.

برش خمیر برای پیتزا پپرونی بافتنی

درمورد پنیر پیتزا یک نکته بگویم. من از ترکیب پنیر موتزارلا و چدار واسه طعم و کشسان بودنش استفاده می کنم. دوست دارم عطر پنیر پیتزا رو حس کنم، در عیی حال ترجیح می دم پنیرم چند کیلومتر کش بیاید!!

عرض هر کدام از مستطیل های کوچیک 4 سانتیمتر است، یادتان باشد مستطیل های کوچک کامل بریده نشوند، چون فضای وسط 6 سانتیمتری محل اتصال همه مستطیل های کوچک به هم است. حالا روی فضای خمیر وسط از ابتدا تا انتها سس گوجه فرنگی می مالیم، 3/1 از پنیر را روی اون می ریزیم، حالا 3/1 از حلقه های کالباس پپرونی را روی پنیر می ریزیم. دوباره 3/1 پنیر و 3/1 از حلقه های کالباس پپرونی را روی آن می ریزیم. بنابر این من دو مرحله پنیر پیتزا و کالباس پپرونی رو روی سطح خمیر گذاشتم، بله دولایه یعنی دو برابر خوشمزه می شود!!!

حالا باید دندانه های خمیر رو به صورت مورب روی هم برگردونیم، انتهای مستطیل های کوچیک رو گرفته و عین بستن بند کتانی به صورت مورب می بندیم، انگار داریم یک بافتنی درست می کنیم که بندهایش ضربدری هستند. بعد 1.3 باقی مانده پنیر و کالباس روی روی سطح خمیر های برگشته شده می گذاریم.

بافتنی پیتزا پپرونی

حالا 20 دقیقه توی فر بگذارید تا خمیر طلایی و پنیر ذوب شود...

پیتزا پپرونی بافتنی از فر بیرون آمده است

اوممممم، نوش جان....

با غذاهای کسل کننده خداحافظی کنید و به پیتزا پپرونی بافتنی سلام بگید!

پیتزا پپرونی بافتنی