سوسیس بندری

آموزش سوسیس بندری محبوب ترین غذای سوسیس و کالباس

چرا سوسیس بندری؟!!! شاید به جرات بتوان گفت که به رغم سادگی و ارزان تر بودن نسبت به بسیاری از خوراک های سوسیس و کالباس، سوسیس بندری محبوب ترین غذای سوسیس است. برای سوسیس بندری هزاران فرمول وجود دارد و هر کس مدعی است که فرمول جادویی طبخ سوسیس بندری را فقط او بلد است که تنها مادربزرگش به عنوان یک راز مگو، به اون عنوان کرده است. اما تعدادی نکات ریز و درشت هست که اگر به آنها دقت کنید می توانید سوسیس بندری با طعم متفاوت درست کنید. دقت کنید که رعایت دقیق و مو به موی این فرمول نتیجه لذیذ و دلخواه را به شما می دهد.

زمانی که دبیرستان می رفتم یک ساندویچی نوعی از سوسیس بندری درست می کرد که تمام پسرهای بیچاره را در دوراهی خانه یا سوسیس بندری سرگردان کرده بود. فرمول آن مرد بی تکرار برای سوسیس بندری انحصاری بود، بعدها خودم چند حرکت رویایی به آن اضافه کردم و نتیجه معجزه ای شد که بسیاری از دوستان و اهل فامیل، متوجه بلعیدن تعدادی از انگشتهای خود نشدند. حالا این شما و این فرمول سوسیس بندری، سعی می کنیم بخش نظرات را فعال کنیم تا بتوانیم در ارتقاء این خوراک بکوشیم و سوسیس بندری منحصر به فردتری طبخ کنیم.

مواد لازم برای تهیه سوسیس بندری

 • سیب زمینی متوسط 4 عدد
 • پیاز متوسط 5 عدد
 • فلفل دلمه درشت دو عدد
 • سوسیس آلمانی یا سوسیس کوکتل ساده نیم کیلو
 • فلفل قرمز به اندازه تحمل شما
 • نمک اصلا نمی خواد، سوسیس نمک داره خودش
 • رب گوجه فرنگی
 • سس گوجه فرنگی
 • زردچوبه
 • ادویه کاری
 • روغن سرخ کردن

سیب زمینی ها و پیازها رو نگینی خورد می کنیم، بسته به حس و حال شما می تونید خوشگلتر یا زشت تر خورد کنید، اما یه دست باشه که یه دست سرخ بشه بهتره، برای سوسیس بندری از پختن مواد بپرهیزید، خیلی غمناک می شه، طعم سوسیس بندری به سرخ شدن اجزاء اونه. سعی کنید دو تا ماهیتابه داشته باشید. فلفل و ادویه کاری رو بین همه مواد تقسیم کنید، ادویه کاری نصف یه قاشق چای خوری سرپر کافیه. سیب زمینی ها و پیاز ها رو توی دو تا ماهیتابه سرخ می کنیم، زررچوبه، فلفل قرمز، رب گوجه فرنگی، ادویه کاری رو اضافه می کنیم، توی روغن وسطش یک قاشق سس گوجه فرنگی خرسی می ریزیم و بعد از کمی سرخ شدن با مواد قاطی می کنیم. وقتی سیب زمینی و پیاز سرخ شد اونها رو کنار می گذاریم. فلفل دلمه و سوسیس کوکتل یا سوسیس آلمانی رو سرخ می کنیم، لطفا از سوسیس کوکتل دودی برای سوسیس بندری استفاده نکنید، چون نیازی نیست! طعمش رو خراب می کنه!وقتی به حد مطلوبی از سرخ شدن رسید، نیمی از پیاز رو به فلفل دلمه و نیمی از اون رو به سوسیس اضافه می کنیم، این کار باعث ترکیب طعم میشه، وقتی سرخ شدن کامل شد، همه مواد رو همراه با سیب زمینی توی یک ماهیتابه مخلوط میکنیم و باز هم کمی سس گوجه فرنگی به اون اضافه می کنیم و هم می زنیم. سوسیس بندری آماده ست. یادتون باشه سوسیس بندری اصالتا یه غذای تند و داغه. اگه تحملش رو دارین تندش کنید. در نهایت ساندویچتون رو با خیارشور و گوجه و نوشابه کوکا و سس تند(بله سس تند!) میل کنید! یه نکته مهم اینه که با همه غذاهای سوسیس و کالباس، گوجه مصرف کنید، چون به خاطر آنتی اکسیدان، اثر مواد نگهدارنده سوسیس و کالباس رو از بین می بره. نوش جان!!

 

Tags