English  arabic flag 

درباره تولید سوسیس و کالباس از گوشت گربه

استفاده سیستماتیک از گوشت گربه در تولید سوسیس و کالباس

شاید این مطلب بیشتر به یک طنز تلخ شباهت داشته باشد، اما بد نیست آن را تا انتها بخوانید. اخباری که دهان به دهان می چرخد و در تمام کشور پخش می شود! نتایجش هم گریبان تولید کننده سوسیس و کالباس را می گیرد. به عنوان تولیدکننده قدیمی، علاقه مند به چندبرابر شدن نظارت ها هستیم. خبری را یک نفر منتشر می کند، خودروی نیسانی به سرعت از دست ماموران می گریزد. ماموران به دنبال او هستند. بالاخره دستگیرش می کنند و می بینند قسمت بار خودرو پر از لاشه گربه برای تولید سوسیس و کالباس است. بعد این خبر گسترش پیدا می کند و مردم به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی ها شایعات را دست کم در مورد کارخانه های خوش نام باور نمی کنند، بعضی می گویند: "همه تولید کنندگان  از گوشت گربه استفاده می کنند، کارگر یکی از کارخانه ها دوست من است"، یکی دیگر می گوید: "از گوشت گربه حتما استفاده می کنند اما من عاشق سوسیس و کالباسم و به مصرف خود ادامه می دهم."

 برای تولید سوسیس و کالباس از گوشت گربه به چه چیز نیازمندیم. بیاییم یک بار این داستان را جدیتر تحلیل کنیم.

شکارچیان گربه

به صورت سیستماتیک باید تعدادی شکارچی زبده وجود داشته باشند، اینها باید گربه ها را به دور از چشم عامه مردم در سطح کلان از همه جای کشور شکار و جمع آوری کنند. این نیازمند یک تشکل صنفی برای شکار گربه به صورت مدون و برنامه ریزی شده است. طبعا کارخانه دار تولید کننده محصولات گوشتی از گوشت گربه، گربه هایش را سر وقت می خواهد. پس باید گروهی کارمند شرکت شکار گربه وجود داشته باشند.

کشتارگاه های گربه برای آماده کردن گوشت مورد نیاز کارخانه ها

اصولا کارخانه ها، ذبح حیوان را در محل انجام نمی دهند. بیاییم اینگونه تصور کنیم که با یک کارخانه معمولی مواجهیم که روزی 3 تن سوسیس و کالباس ممتاز گربه ای تولید می کند. پس کشتارگاه گربه ها، گربه های شکار شده و بعضا نیمه جان را تحویل گرفته و قصابی می کند. یعنی تعدادی کارگر هستند که گربه ها را تحویل می گیرند، سلاخی می کنند و لاشه مرتب شده را آماده تحویل به کارخانه می کنند.

تولید کننده گربه های قصابی شده را تحویل می گیرد

گربه ها به کارخانه رسیده اند. فرآیند تولید با نظارت مسئولانه انجام می شود و در نهایت گربه ها به محصول دلخواه شما تبدیل می شوند. آخر کدام انسان عاقلی این را باور می کند. این کارخانه ها انگار نهادهای امنیتی تودرتوی پیچیده ای هستند که حتی یک عکس از گربه در فرآیند تولید و شکار دیده نشده است. تنها خبرش بین همه مردم درز کرده است. طبعا کارخانه های بزرگتر نیاز به چندین هزار راس گربه برای تولید روزانه دارند. این یعنی باید پرورش گربه هم در دستور کار کارخانجات وابسته قرار گیرد. هیچ کس نتوانسته جز آن نیسان سهل انگار از تولید کنندگان سوسیس و کالباس گربه ای تصویری بگیرد. آنها قدرتمندند و لابد این قضیه را لاپوشانی کرده اند.

از همه مردم خواهش می کنم، در پذیرش و بازنشر شایعات منصف باشند. کلیک روی لینک ها برای اطلاع رسانی نیست، برای جلب مخاطب با تیترهای زرد و استفاده تجاری است. ما در غذای کارگرانمان وعده های سوسیس و کالباس وجود دارد، طبعا وجود مشکل ما را با شورش آنها مواجه می کرد. خودمان و بسیاری از بستگانمان مصرف کننده قدیمی این محصول هستیم. نمی توانیم محصول بی کیفیت و آلوده روانه بازار مصرف کنیم. باز هم خواهش می کنیم محصول غیر معتبر را مصرف نکنید تا دودش به چشم تولیدکنندگان شریف این محصول نرود. سلامت شما فارغ از وجه انسانی ما، دوام بازار مصرف ماست.