English  arabic flag 

سوسیس و کالباس

ویدئوی فرآیند تولید سوسیس و کالباس

ویدئوی سالن تولید سوسیس و کالباس

به عنوان یک مصرف کننده سوسیس و کالباس مسلما با انبوه اخباری که شما را از مصرف فرآورده های گوشتی فرآوری شده منع می کنند مواجه هستید و ما به عنوان تولید کننده قدیمی این محصولات بیش از شما نگران و آسیب دیده از اخبار غیرمنصفانه هستیم. انتشار یک ویدئو، یک خبر نامناسب در جامعه ای که از فقدان تحرک و پویایی در همه عرصه ها و از جمله تولید محتوای مناسب خبری رنج می برد، منجر به این می شود که عارضه مورد نظر به همه تولید کنندگان نسبت داده شود و کسی هم برای تنویر افکار عمومی و اصلاح ذهنیت مردم کاری نمی کند. در راستای ایجاد آشنایی با فرآیند تولید سوسیس و کالباس در کارخانه پاکدام پارس و بررسی ویژگیهای سالن تولید که منطبق با سختگیرانه ترین اصول بهداشتی در صنایع غذایی در خانواده فرآورده های گوشتی است، اقدام به انتشار ویدئوی کوتاهی در سایت آپارات نمودیم تا گام دیگری برای آشنایی بیشتر مصرف کنندگان عزیز با نحوه فعالیت هایمان برداریم.

ادامه مطلب...

ویدئوی کم حجم و کوتاه از سالن تولید سوسیس و کالباس

ویدئوی کم حجم و کوتاه از سالن تولید سوسیس و کالباس

شاید خیلی از شما بخواهید یک تور سریع بازدید از سالن تولید یک کارخانه تولید سوسیس و کالباس داشته باشید. این روزها اخبار تلخ از کارخانه های تولید فرآورده های گوشتی به گوش می رسد، از پلمپ شدن خط تولید یک کارخانه تا بسیاری از اخبار دیگر که خواسته یا ناخواسته، تیشه به ریشه کارخانه داران و تولید کنندگان می زند. کاش همان جدیتی که به عنوان مثال در مورد یک کارخانه آب معدنی لحاظ شد، در مورد کارخانه های متخلف تولید کننده این فرآورده ها نیز وجود داشت و اسامی آنها نیز به مردم ارائه می شد. اینکه تصاویر سالن تولید و محصولات کارخانه متخلف نمایش داده می شود، اما نام برند تار می شود چه دلیلی دارد؟ تلاش ما بر این است که در زمینه ارائه اطلاعات و خدماتمان نهایت شفافیت را داشته باشیم. چه از منظر حرفه ای درست و چه اشتباه باشد، ما محتویات هر محصول را در صفحه محصولات خود درج می کنیم تا بدانید که چه محصولی و با چه محتویاتی مصرف می کنید.

ادامه مطلب...

اگر هنوز قصد مصرف سوسیس و کالباس دارید...

اطلاعات کمیاب و خواندنی برای مصرف کنندگان سوسیس و کالباس

تولید کنندگان صنایع غذایی همواره از شکاف بین آنان و مردم در رنج هستند. فاصله آنها و مردم عمدتا با اخباری پر می شود که مطلوب تولیدکنندگان نیست. مصرف کننده سوسیس و کالباس همواره اخباری را از مراجعی به جز تولیدکنندگان می شنود که متاسفانه برخی از آنها نیز درست است و برخی دیگر تنها ارزش تیترهای زرد ژورنالیستی را دارند. با این حال ما تولید کنندگان نیز در بروز این مسئله مقصر هستیم. چرا که هرگز رسانه ای برای تولید محتوا و آشنایی مصرف کنندگان با فرآیند تولید و ناگفته های این محصولات نساخته ایم. این مسئله منجر شده که مصرف کنندگان اخبار مربوط به صنایع غذایی را از مراجعی دریافت کنند که به اقتضای ذات خبررسانیشان ناگزیر از انتخاب تیترهای ظاهرا هیجان انگیز برای اغوای مخاطبان هستند. دود کم کاری در ارائه اخبار صحیح تنها به چشم تولید کنندگان می رود، پس تصمیم گرفتیم که به دور از منافع شخصی درباره فرآیند تولید و سایر چیزها صادقانه بنویسیم.

ادامه مطلب...

صادرات سوسیس و کالباس

خبر افزایش صادرات سوسیس و کالباس به کشورهای مختلف، خبر خوش و دلگرم کننده ای محسوب می شود. ایران به کشورهای مالزی، عمان، افغانستان، تاجیکستان، امارات و عراق سوسیس و کالباس صادر می کند و در این میان، عراقی ها بازار داغ و رو به رشدی دارند.

در روزهایی که مسائل اقتصادی، تحریم ها، رو به پایان بودن منابع فسیلی، مسائل اشتغال و تولید و صادرات غیر نفتی، از موارد همیشگی مورد بحث اقتصاددانان می باشد، خبر افزایش صادرات سوسیس و کالباس به کشورهای مختلف، خبر خوش و بسیار دلگرم کننده ای برای تولید کنندگان محصولات گوشتی کشور، محسوب می شود. ایران به کشورهای مالزی، عمان، افغانستان، تاجیکستان، امارات و عراق، فرآورده های گوشتی صادر می کند و در این میان، عراقی ها بازار داغ، جذاب و رو به رشدی دارند. آمارهای مربوط به صادرات، بسیار امیدوارکننده هستند، به گونه ای که میزان صادرات فرآوردهای گوشتی، در شش ماهه نخست سال جاری، به 2.7 هزار تن رسیده است. جالب است بدانید سهم عراق از خرید این نوع از محصولات، 2هزار تن بوده است. در کشور ما که وابستگی فراوانی به محصولات نفتی و ارز حاصل از آن وجود دارد، گشودن راهی برای ارزآوری امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

ادامه مطلب...

درباره تولید سوسیس و کالباس از گوشت گربه

استفاده سیستماتیک از گوشت گربه در تولید سوسیس و کالباس

شاید این مطلب بیشتر به یک طنز تلخ شباهت داشته باشد، اما بد نیست آن را تا انتها بخوانید. اخباری که دهان به دهان می چرخد و در تمام کشور پخش می شود! نتایجش هم گریبان تولید کننده سوسیس و کالباس را می گیرد. به عنوان تولیدکننده قدیمی، علاقه مند به چندبرابر شدن نظارت ها هستیم. خبری را یک نفر منتشر می کند، خودروی نیسانی به سرعت از دست ماموران می گریزد. ماموران به دنبال او هستند. بالاخره دستگیرش می کنند و می بینند قسمت بار خودرو پر از لاشه گربه برای تولید سوسیس و کالباس است. بعد این خبر گسترش پیدا می کند و مردم به چند دسته تقسیم می شوند. بعضی ها شایعات را دست کم در مورد کارخانه های خوش نام باور نمی کنند، بعضی می گویند: "همه تولید کنندگان  از گوشت گربه استفاده می کنند، کارگر یکی از کارخانه ها دوست من است"، یکی دیگر می گوید: "از گوشت گربه حتما استفاده می کنند اما من عاشق سوسیس و کالباسم و به مصرف خود ادامه می دهم."

ادامه مطلب...

همه چیز درباره سوسیس و کالباس، اخبار و مقاله ها

اخبار و مقاله ها درباره سوسیس و کالباس

در بخش اخبار و مقاله های پاکدام پارس کلیه خبرهای مربوط به برنامه های آتی پاکدام پارس، مطالب و مقاله ها، صنایع غذایی، ناگفته های سوسیس و کالباس و ... منتشر خواهد شد. این بخش برای معرفی بهتر شرکت پاکدام پارس به ارائه مقاله های متعددی خواهد پرداخت، تا پیچیدگی های موجود در صنایع غذایی، برای شما بیشتر روشن شود. صنایع غذایی در ایران، سوای از ایجاد بستری برای سودجویی برخی انسان های فرصت طلب، به بهانه ای برای تولید و بازنشر اخبار واژگونه برای جلب مخاطب تبدیل شده اند. دنیای شبکه های اجتماعی، آن قدر برای جذب لینک و فالوئر و لایک دست و پا می زند که توسل به دروغ پراکنی در هر زمینه ای را جایز می شمارد. هربار داستانی درباره سوسیس یا کالباس ساخته می شود. در این بین وجود کارگاه های زیرزمینی و اغذیه فروشی هایی که برای سود بیشتر از محصول بی کیفیت و نامعتبر استفاده می کنند باعث می شود که دود این مسائل به چشم همه برود.

ادامه مطلب...

انتقاد شدید مدیرعامل شرکت پاکدام پارس از شایعات بی اساس

انتقاد از شایعات هدفمند علیه تولید کنندگان سوسیس و کالباس

در سومین جلسه اعضای تعاونی نام آوران سلامت جامعه بامداد  اعضای این این تعاونی و معاون مدیرکل سازمان صنعت و معدن و تجارت استان البرز در شرکت پاکدام پارس حضور به هم رساندند. فارغ از بحث های تخصصی که در متن این جلسه صورت گرفت، قاسم پاینده آزاد، مدیرعامل شرکت پاکدام پارس و میزبارن مراسم، به ابراز گلایه از شایعات بی اساس اما هدفمند درباره صنایع غذایی و خصوصا فرآورده های گوشتی سوسیس و کالباس پرداخت. پاینده آزاد ، در جمع تعدادی از تولید کنندگان صنایع غذایی هنگام بازدید از این کارخانه و خط تولید کارخانه، شدیدا از شایعه های بی مورد، اخبار دروغین و ویدیوهای بحث برانگیز در مورد این فرآورده های گوشتی، خصوصا در شبکه های اجتماعی انتقاد کرد و این عمل را بی ارتباط با تخریب تولید محصولات در داخل ندانست! پاینده آزاد ادامه این انتقاد ها را موجب ایجاد بستری برای افزایش بی رویه واردات مواد غذایی که در کشور قابل تولید است، خواند.

ادامه مطلب...