English  arabic flag 

بررسی تاریخچه تولید سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس، از دیروز تا امروز، هر آنچه لازم است درباره سوسیس و کالباس بدانید

در بین شیفتگان مشترک سوسیس و کالباس و تاریخ، هستند کسانی که مدعی هستند، هومر در نوشته های خود به این محصولات اشاره کرده است و بنابر این ما با محصولی تاریخی مواجه هستیم. جالب است بدانید این ادعا حقیقت دارد و در ادبیات یونان دو هزار و پانصد سال پیش، به سوسیس و کالباس و فرآیند تولید آن اشاره شده است. پس این خوراک، یکی از قدیمی ترین خوراکهای بشر است. در مورد واژه سالامی که در ادبیات سوسیس و کالباس، مرسوم می باشد باید بگوییم که بر خلاف تصور رایج که سالامی نوعی کالباس می باشد، در حقیقت سالامی شهری در یونان بوده که تاریخچه سوسیس و کالباس و تولید آن، بدانجا برمی گردد. کلمه سوسیس که در ایران رایج می باشد، کلمه ای فرانسوی می باشد که به Saucisse برمی گردد. این کلمه اشاره به مفهوم نمک زده بودن دارد و در واقع به فرآیند تولید این محصولات، که افزودن گوشت، چربی، نمک و ادویه می باشد، در این واژه خلاصه می شود.

سوسیس و کالباس برای نگهداری در یک پوشش قرار می گیرند، از گذشته که داخل روده قرار می گرفت، تا امروز که از مواد پلاستیکی مخصوص برای آن استفاده می شود. محصول امروزی، به علت استفاده از مواد نگهدارنده متفاوت، عمر طولانی تری دارند، اما در گذشته و در مناطق سرد، به دلیل طولانی بودن زمستان و برف، نگهداری بدون اشکال انجام می شده است.

به گذشته های دور برگردیم، روزگاری که کنستانتین اولین امپراتور مسیحی امپراتوری بیزانس بود. در آن دوران مصرف سوسیس و کالباس به شکل قدیمی آن در جشن ها و اعیاد بسیار مرسوم بود، به دلایلی نامعلوم، کلیسا مصرف آن فرآورده را در آن دوران ممنوع کرده بود. مردم از روش های دیگری به جز روده برای نگهداری آن استفاده می کردند.

Saussich واژه ای قدیمی در زبان فرانسه هست که در مورد سوسیس مورد استفاده قرار گرفته است. کلمه sausage هم از کلمه لاتین salsus به معنای نمک زده یا نمک سود وام گرفته شده است. در سرزمین ایران، نمک سود کردن یا قورمه کردن گوشت، سنتی قدیمی و بومی برای نگهداری گوشت بوده است. در اروپا هر کشوری روش و سنت مخصوص به خود را در تولید این محصولات مورد استفاده قرار می داده است.

کالباس هم از واژه ای لهستانی Kielbasa الهام گرفته شده است. لهستانی ها در مورد کالباس حسابی مدعی هستند و برخی از این محصولات به نام آنها است. البته صنعت تولید سوسیس و کالباس صنعتی بسیار قدیمی در اروپاست و همانطور که در مورد معرفی برخی محصولات نظیر کالباس لیونر و ... اشاره شد، در نقاط مختلف دنیا نظیر فرانسه، بلژیک، روسیه و آلمان انواع مختلف سوسیس و کالباس تولید و استفاده می شده است. اگر کتاب جنگ و صلح تالستوی را خوانده باشید، حتما متوجه کالباس خور خطاب کردن آلمانی ها شده اید. سرانه مصرف سوسیس و کالباس در اروپا و آمریکا بسیار بالاتر از ایران است و فارغ از ریشه دار بودن این صنعت، کیفیت و سلامت بالاتر این محصولات در این کشورها نیز، دلیل این مسئله می باشد.

قصد داریم مطلبی درباره تاریخچه سوسیس و کالباس در ایران برای شما آماده کنیم. می دانید که پروتئین نقشی اساسی در سلامت بشر ایفا می کند. مصرف فرآورده های گوشتی می تواند یکی از راه های تامین پروتئین مورد نیاز شما باشد. سلامت شما دغدغه ماست. جامعه سالم در گروی سلامت مردم آن جامعه است و بقای هر صنعتی، متاثر از حفظ اعتبار و سلامت آن است. امیدواریم که مصرف کننده محصول سالم باشید. در غیر این صورت، در صورتی که از اعتبار یا سلامت محصولی مطمئن نیستید، هرگز سوسیس و کالباس مصرف نکنید!